Charakterystyka postaci zenka z ten obcy

Pobierz

Zenek Wójcik jest głównym bohaterem powieści Ireny Jurgielewiczowej: "Ten obcy".. Mieszkał tam z mamą i ojcem, lecz po śmierci mamy uciekł z domu.. To 16-letni chłopiec.. Podczas dzieciństwa spotkała go tragedia -stracił matkę i został skazany na wychowywanie przez ojca alkoholika, który nie potrafił dać nawet synowi ciepła i miłości, której każde dziecko bardzo potrzebuje.Przydatność 80% Ten Obcy - charakterystyka Zenka Wójcika.. Wygląd zewnętrzny.. Podczas dzieciństwa spotkała go tragedia -stracił matkę i został skazany na wychowywanie przez ojca alkoholika, który nie potrafi dać nawet synowi ciepła i miłości, której każde dziecko bardzo potrzebuje.Charakterystyka Zenka Wójcika z lektury "Ten Obcy".. Pochodzi z Wrocławia, gdzie mieszkał z rodzicami aż do śmierci matki.. Wbrew pozorom był bardzo silny.. Choć często działa impulsywnie i nierozważnie, stara się zasłużyć na zaufanie załogi i podziw Zenka.Zenek to postać złożona.. To główny bohater powieści dla młodzieży Ireny Jurgielewiczowej "Ten obcy".. Zbierz informacje o Zenku według podanych punktów.. Zenek Wójcik to główny bohater powieści Ireny Jurgielewiczowej Ten obcy.. Pochodził z Wrocławia.. Słynął z odwagi, dumy, honoru, pracowitości, zatrudnił się nawet u jednego z rolników, aby odpracować pieniądze ofiarowane mu przez Ulę.Zenek Wójcik - charakterystyka..

Przedstawienie postaci.

Jego matka nie żyła, a ojciec alkoholik nie interesował się synem.. Jedna z nich była serdeczna, gotowa do przyjaźni i powierzenia swoich sekretów, a druga zachowywała się obojętnie, kpiąco, chwilami nawet wrogo.Irena Jurgielewiczowa - Ten obcy - Charakterystyka Zenka Wójcika.. Rozwinięcie : a) portret bohatera ( wygląd zewnętrzny ) b) uosobienie i cechy umysłu c) charakter ( zalety i wady ) - stosunek do innych ludzi - stosunek do samego sb - stosunek do obowiązków - stosunek do przyrody, zwierząt III .Analizując postać Zenka wiemy że tęsknił za rodzinnym szczęściem, był wrażliwy, ambitny i pracowity.. Zenek ma 16 lat, pochodzi z Wrocławia.. Jest ładą trzynastolatką, o wysokiej i smukłej posturze, a także o ciemnych włosach i jasnych oczach, których spojrzenie nieraz potrafi przenikać do szpiku kości.Zenek Wójcik - charakterystyka • Ten obcy.. W chwili gdy znalazł się na wyspie wyglądał bardzo niechlujnie i biednie.. Był tajemniczy, często wręcz odpychający.. Moja ocena PostaciZenek Wójcik - charakterystyka postaci charakterem, a jego ciało zamieszkiwały dwie zupełnie różne od siebie osoby.. Możesz przydzielić plusa poszczególnym osobom, które dodały dany opis do tego bohatera.Zenek Wójcik to główny bohater powieści Ireny Jurgielewiczowej pt."ten obcy"..

1.Ogólna prezentacja postaci 2.Opis wyglądu 3.Cechy charakteru 4.

Filmy.. Charakterystyki do bohatera są wyświetlane od tych, które mają najwięcej plusów.. Gdy był dzieckiem, zmarła jego matka, został skazany na wychowanie przez nieczułego ojca alkoholika.Głównym bohaterem powieści Ireny Jurgielewiczowej jest szesnastoletni chłopak Zenek Wójcik.. Jego matka dawno zmarła, natomiast ojciec był alkoholikiem.Charakterystyka Pestki Ubyszówny Pestka Ubyszówna podobnie jak Marian należy do drugoplanowych bohaterów powieści "Ten obcy".. Opisywana przeze mnie postać - Zenon Wójcik by ł głównym i tytułowym bohaterem powieści dla młodzieży "Ten Obcy" autorstwa Ireny Jurgielewiczowej.. Moim zdaniem jest zagubiony, ponieważ nie ma domu, najważniejszego miejsca w życiu.Po lewej stronie znajdują się opisy postaci "Zenek Wójcik", bohatera książki "Ten obcy".. Pochodzi z Wrocławia, gdzie mieszkał z rodzicami.. Charakterystyka Zenka Wójcika z książki Ireny Jurgielewiczowej ,,Ten Obcy'' : Postać Zenka Wójcika poznałam w książce Ireny Jurgielewiczowej pt. ,,Ten Obcy''.. Pochodzi z Wrocławia, gdzie mieszkał z rodzicami.. Cechy charakteru wraz z .Głównym i tytułowym bohaterem powieści Ireny Jurgielewiczowej pt.: "Ten obcy" jest szesnastoletni chłopak Zenek Wójcik..

Zenek Wójcik - charakterystyka;Przybycie Zenka na wyspę jest dla niego wielkim wydarzeniem.

Zenek Wójcik miał około 14-15 lat.. Z jednej strony to odważny i wrażliwy chłopak, z drugiej potrafi okazywać negatywne emocje.. jest Zenek Wójcik, szesnastoletni chłopak pochodzący z Wrocławia.. Po wizycie, mimo że miał przykazane trzy dni nie wstawać z łóżka, młody ucieka bojąc się pobytu w szpitalu.. ma szesnaście lat, urodził się we Wrocławiu.. Chłopiec chciał odnaleźć wujka Antka Janicę, by u niego zamieszkać.Charakterystyka Zenka z Ten Obcy Kryteria I. Wstęp-prezentacja postaci (imię, nazwisko, pochodzenie) II.. Świetnie sobie radził na wyspie, cechowała go samodzielność i zaradność, a przyjaciele nazywali go odważnym.. Chłopca poznajemy jako tajemniczego włóczęgę, który wyczerpany i głodny zasnął na wyspie odkrytej przez grupę przyjaciół .Z rozmowy wynika, że Zenek Wójcik jest w drodze, porusza się autostopem.. Dominika Grabowska 22 marca, 2013 język polski, Szkoła podstawowa No Comments.. Umiał się zdobyć na bohaterski czyn ratując dziecko.. Gdy poznajemy Zenka, wyglądem i zachowaniem przypominał życiowego rozbitka.Zenek Wójcik to główny bohater powieści Ireny Jurgielewiczowej pt. "Ten Obcy".. Zenek był chłopcem skrytym, dlatego wolał towarzystwo cichej, niepozornej Uli niż przebojowej, spontanicznej Pestki.. Zenek Wójcik - to młody chłopaki, który mieszka we Wrocławiu ze swoim ojcem alkoholikiem..

Gdy po raz pierwszy znalazł się na wyspie w Olszynach wyglądał na zaniedbanego.Zenek Wójcik - charakterystyka.

Julek zawsze jest chętny do pomocy i niezwykle lojalny wobec swoich przyjaciół.. Ojciec się nad nim znęcał, dlatego uciekł z domu, by stworzyć nowy dom ze swoim wujkiem Antonim Janicą.. Nieznajomy chłopiec imponuje Julkowi, stając się jego idolem.. Po śmierci matki, która zawsze broniła go przed atakami ojca-alkoholika, znalazł się w bardzo trudnej sytuacji.. Miał może czternaście, może nawet szesnaście lat.. Jego matka nie żyje, a ojciec pracuje w warsztacie samochodowym.Temat: Jakim chłopcem był Zenek - bohater książki pt. "Ten obcy" Cele lekcji: - zbierzesz informacje dotyczące Zenka, - zredagujesz notatkę, - przypomnisz sobie, jak napisać charakterystykę postaci.. Spis treści.. Zenek był starszy od reszty bohaterów.. Pozytywną stronę Zenka najlepiej widać w rozmowach z Ulą.Zenek Wójcik - charakterystyka, dzieje i osąd, streszczenia lektur, opracowania zagadnień na lekcje języka polskiego i studia.. Mieszkał w Warszawie, ale uciekł z domu, ponieważ ojciec alkoholik znęcał się nad nim.,Obcy'' był wysokim i szczupłym chłopcem.. Po śmierci matki, która zawsze broniła go przed atakami ojca-alkoholika, znalazł się w bardzo trudnej sytuacji.Zenek był szczupły wysoki i umięśniony.. Godzi się na wizytę u lekarza - doktora Zalewskiego - ojca Uli.. Miał chude i zapadnięte policzki.Irena Jurgielewiczowa - Ten obcy - Charakterystyka Uli Zalewskiej Dominika Grabowska 22 marca, 2013 język polski , Szkoła podstawowa No Comments Ula Zalewska , bohaterka powieści Ireny Jurgielewiczowej Ten obcy to ładna i zgrabna dziewczyna.Charakterystyka Zenona Wojcika z powieści "Ten Obcy".. Dlatego Zenek uciekł z domu, by poszukać swojego wuja.. Był ubrany wtedy w zieloną wiatrówkę (która była już zniszczona) i obtarte spodnie.Ten Obcy?. Zenek ma szesnaście lat i jest wysokim, sprawnym .Głównym i tytułowym bohaterem powieści Ireny Jurgielewiczowej pt.: "Ten obcy" jest szesnastoletni chłopak Zenek Wójcik.. Powodem tego było to, że jego ojciec pił i znęcał się nad nim.. Zanim przybył do Olszyn mieszkał we Wrocławiu z ojcem, który go bił i znęcał się nad nim.. Gdy zmarła jego matka,chłopiec został skazany na wychowywania przez ojca.. Rodzic niestety wszystkie zarobione pieniądze wydawał na alkohol.. Ponieważ nie chciał już dłużej znosić szykan i znęcania się, postanowił uciec do wuja, Antoniego Janicy.Powieść Ireny Jurgielewiczowej "Ten obcy" to opowieść wielowątkowa, która posiada również wielu bohaterów..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt